Vol-au-vent

Hoofdgerecht

Kookniveau:

- Normaal gezien wordt kalfsgehakt gebruikt voor de balletjes, maar je kan eender welk gehakt gebruiken dat bij je hoeveslager te verkrijgen is. - Je kan ook garnalen of zwezeriken toevoegen voor een feestelijke toets.

Ingrediënten voor 4 personen

4 bladerdeeggebakjes (bouchée)
250 g champignons, in vieren gesneden
600 g hoevekipfilet, in blokjes gesneden
6 dl kippenbouillon
sap van ½ citroen
boter
peper en zout
peterselie, fijngehakt
 

Blanke roux
50 g hoeveboter
70 g bloem


Gehaktballetjes
250 g hoevegehakt
1 eierdooier
2 el paneermeel

Liaison
1 eierdooier
1 dl room
 

Bereidingswijze

Breng de bouillon aan de kook, doe er de kip in en kook deze in 20 á 30 minuten zachtjes gaar. Houd de kip apart. Meng voor de gehaktballetjes het kalfsgehakt met de eierdooier en wat paneermeel. Draai er kleine balletjes van en laat deze pocheren in de kippenbouillon tot ze komen boven drijven. Houd de balletjes ook apart. Stoof de champignons 2 minuten aan in hete boter of olie. Doe er het citroensap over.

Blanke roux maken: boter laten smelten, vervolgens bloem toevoegen en mengen met een houten lepel. Enkele minuten laten bakken (zonder te kleuren). Van het vuur af de bouillon geleidelijk over de roux gieten, pan terug op het vuur zetten en al roerend aan de kook brengen. Klop er met een garde door en laat koken totdat men een mooie gladde saus heeft. Breng op smaak met peper en zout.

De eierdooier voor de liaison loskloppen in een kommetje en de room onder mengen. Doe vervolgens een beetje van de saus bij de liaison en roer op. Haal de pan met de saus van het vuur en roer de liaison eronder (mag niet meer koken, anders gaat de liaison schiften). Meng er de blokjes kip, gehaktballetjes en champignons (met stoofvocht) onder en warm de ragout nog even op (niet koken). Breng eventueel verder op smaak met peper, zout en citroensap.

Snijd de dekseltjes uit de bladerdeeggebakjes en zet de gebakjes en de dekseltjes op een ovenplaat en warm ze 5 minuten op in een op 180°C voorverwarmde oven.
 

Op zoek naar hoeveproducten in uw buurt? Kijk op http://www.hoeveproducten.be

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Champignons zijn echte sponzen. Was ze dus zo weinig mogelijk. Kleeft er toch veel vuil aan, was ze dan, maar laat de steeltjes er nog aan. Snijd ze er pas na het wassen af. Dep de koppen goed droog vooraleer ze in de pan gaan.

  • Waarom boter te samen gebruiken met olijfolie ? Ze hebben elk hun eigen rol. Boter zorgt voor de mooie kleuring, terwijl olijfolie voor het krokante zorgt. Olie kan je op een hoger vuur verhitten, boter verbrandt sneller.

  • Kies voor de juiste pan. Om te vermijden dat olie/boter te snel kleurt en verbrandt, is het belangrijk dat je pan goed gevuld is en er weinig open ruimte overblijft.

  • Peterseliestengels geven smaak aan soepen en bouillons.

     

Recept door Lekker van bij ons

Probeer jij dit recept?

0 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept