
Ingrediënten
- 4 moten dikke griet, ongeveer 280 g/moot
- 180 g gezouten boter
- 50 g ongezouten boter
- 3 el gezouten kappertjes (afgespoeld en lichtjes gedept)
- 12 stronken jonge prei
- 300 g Rattes du Touquet-aardappelen
- 3 el fijngesneden sjalot
- 3 el fijngesneden krulpeterselie
- ½ citroen
NorthSeaChef Filip Claeys: “Vooral op de graat bereid is griet heerlijk, hij hoeft weinig franjes en is een perfect alternatief voor de duurdere tarbot.”
Recept
Passeer de bakboter van de vis in een pannetje en voeg er de sjalot, de fijngesneden kappertjes en de peterselie aan toe. Breng op smaak met enkele druppels citroensap en peper.
Verwijder het groen van de jonge prei en snijd dit in zeer fijne blokjes. Zet deze onder met een klein beetje water, peper en zout. Laat koken totdat al het vocht verdwenen is en voeg een klontje boter toe om het geheel te binden.
Schil de aardappelen en kook ze gaar in water met een beetje zout. Giet ze af en droog ze nog eventjes op het vuur. Wrijf de aardappelen door een zeef en voeg er wat ongezouten boter aan toe. Meng met de gegaarde blokjes prei. Breng op smaak met peper en zout.
Gaar het witte gedeelte van de prei met een beetje water, peper en zout. Laat koken totdat al het vocht verdwenen is. Optioneel kan je de preiwortels frituren. Bestrooi het geheel met grof zout.
Leg de grietmoot op een warm bord. Schik er de puree en de jonge prei rond. Werk af met de botersaus.
Blijf op de hoogte
Mis geen enkel nieuw recept
Schrijf je in op onze wekelijkse nieuwsbrief en krijg de nieuwste seizoensrecepten, kooktips en wedstrijden in je mailbox.
Door je e-mailadres op te geven en daarna op "schrijf me in" te klikken bevestig je kennis te hebben genomen van en akkoord te gaan met de privacyverklaring.