Carpaccio van coquilles met kruidenolie en kruidenslaatje
Licht, fris en supersnel: deze coquilles met kruidenolie en -slaatje is het perfecte voorgerecht.
Ingrediënten
Sint-jakobsnoot
Kruidenolie
- 50 ml olijfolie, extra vergine
- 1 koffielepel sesamolie
- 2 takjes basilicum
- 2 takjes peterselie
- 2 takjes dragon
Kruidenslaatje
- kruidenmengeling: basilicum, platte peterselie, dragon en dille,
- een handvol geroosterde walnoten
- 1 citroen
Afwerking
- peper en zout
- fleur de sel
Recept
Sint-jakobsnoot
Snijd drie sint-jakobsnoten in fijne plakjes. Leg een plakje in het midden van een koud bord en de overige in cirkels errond, elkaar lichtjes overlappend. Kruid met peper en zout. Herhaal dit voor de andere borden en bewaar koel.
Kruidenolie
Blancheer de blaadjes van de basilicum, dragon en peterselie kort in kokend water. Haal uit en mix fijn samen met drie eetlepels olijfolie en de sesamolie. Vul aan met de rest van de olie. Zeef de kruidenolie. Breng op smaak met peper en zout.
Kruidenslaatje
Afwerking
Sprenkel de kruidenolie over de carpaccio. Schik de kruidensla erop en werk af met fleur de sel.
Blijf op de hoogte
Mis geen enkel nieuw recept
Schrijf je in op onze wekelijkse nieuwsbrief en krijg de nieuwste seizoensrecepten, kooktips en wedstrijden in je mailbox.
Door je e-mailadres op te geven en daarna op "schrijf me in" te klikken bevestig je kennis te hebben genomen van en akkoord te gaan met de privacyverklaring.