Saltimbocca van kabeljauw, Gandaham en tomatensaus

Hoofdgerecht

Kookniveau:

De vis niet kruiden bij het inrollen want dat geeft een grijze tint af. Zout is niet nodig omdat de ham voldoende zout afgeeft.

Ingrediënten voor 4 personen

150 g kabeljauw per persoon
Gandaham
1 venkel
250 g Brugge Blomme
8 grote aardappelen
gepoft venkelzaad
aluminiumfolie

Voor de saus
6 tomaten
250 g zongedroogde tomaten
1 grote ajuin
1 teentje look
2 eetlepels tomatenpuree
gevogeltefond
kruiden
olijfolie

Bereidingswijze

Snijd de aardappelen in schijven en aromatiseer met gepoft venkelzaad. Kruid met peper, zout en muskaatnoot. Werk af met een klontje boter.

Voor de saus 
Snijd de tomaten in grote stukken, stoof de grof versnipperde ajuin aan. Voeg de geplette look, de tomaten en zongedroogde tomaten toe. Bevochtig met gevogeltefond. Laat een 30-tal minuten sudderen.

Voor de saltimbocca 
Snijd de kabeljauw in fijne plakken en schik de vis op ingeboterde aluminiumfolie. Leg de schijven Gandaham op de fijngesneden venkel en werk af met Brugse Blomme. Rol op en druk zachtjes aan, gebruik als hulp een sushi-matje. Plaats een 7-tal minuten in een voorverwarmde oven op 150 à 160°C. Prik voorzichtig met een spies doorheen de rol om na te gaan of de rol gaar is, voel de temperatuur met de lip.
Steek, terwijl de vis in de oven staat, de saus door en werk af met tomatenpuree, garnalen en kruiden.
Versnijd de rol en verwijder de folie, dip af met keukenpapier om te vermijden dat er teveel kookvocht op het bord komt. Leg op een bord, werk af met de saus en wat grof gemalen peper.

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Te zure of te bittere tomatensmaak kan ongedaan gemaakt worden door toevoeging van een snuifje zout.

  • Kleine kookvaste aardappelen zijn ideaal voor salades. Door ze in de pel te koken behouden ze hun volle smaak en is er weinig vitamineverlies.

     

  • Aardappelen krijgen meer smaak wanneer je ze kookt in bouillon of met een laurierblaadje.

  • Voor een perfecte aardappelpuree hoef je geen eidooier toe te voegen. Ook nootmuskaat is niet nodig. Dit werd vroeger gebruikt om de keldersmaak te verdoezelen.

  • Klassieke aardappelpuree wordt nog smeuïger met geraspte kaas eronder gewerkt.

  • In de schil gekookte aardappelen pellen makkelijker als je ze eerst onder de koude waterkraan 'opschrikt'.

  • Hou je van anijssmaak, voeg dan bij het stoven ven venkel een klein scheutje pastis toe. Heel lekker bij gekookte vis.

Recept door Lekker van bij ons

Probeer jij dit recept?

0 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept