Romige courgettesoep met spinazie

Soep

Kookniveau:

20' bereiding - 30' koken

Ingrediënten voor 4 personen

1,5 kg courgettes
1,5 liter kippenbouillon (1,5 liter water en 3 blokjes)
225 gram diepvries bladspinazie
1 grote ui, fijngesneden (± 250 gram)
2 à 3 teentjes look, uitgeperst
200 cl room
sap van ¼ citroen of een soeplepel citroensap uit een flesje
versgemalen zwarte peper
enkele druppels tabasco
± 75 gram bakboter

Bereidingswijze

Verhit de boter in een grote pot en laat de ui en look glazig worden (een vijftal minuten). Voeg de in plakjes gesneden courgette toe en laat een vijftal minuten stoven. Voeg nu het water en de bouillonblokjes toe. Laat aan de kook komen en verminder het vuur. Laat nog een kwartiertje zachtjes pruttelen. Voeg de diepvriesspinazie toe en wacht tot de soep opnieuw kookt. Eventueel het vuur weer wat hoger zetten. Pureer de soep tot ze glad is. Doe opnieuw in de pot en voeg nu eerst het citroensap en dan pas de room toe, in die volgorde. Kruid naar smaak met de zwarte peper en de tabasco, niet te veel en regelmatig proeven. Weinig zout toevoegen want de bouillon is al zout genoeg. Bij het opdienen kan je garneren met fijngesneden bieslook of peterselie of enkele takjes dille.

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Een courgette kent heel wat bereidingswijzen: samen met tomaten en aubergines in een zuiderse ratatouille, gevuld met gehakt als gegratineerde ovenschotel, afwisselend een schijfje courgette en gekookte aardappel bestrooid met gemalen kaas en klontjes boter geeft een eenvoudig ovengerecht. U kan ook lekkere soepen bereiden met courgettes.

    Eenvoudig recept: trek met een dunschiller of kaasschaaf reepjes van (groene) courgette en (oranje) wortel. Bak kort in de pan of blancheer even. Meng deze slierten dan tussen hete beetgare spaghetti en je hebt een lekkere, kleurrijke schotel.

Probeer jij dit recept?

3 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept