Risotto met najaarsgroenten en gebakken steenbolk

Hoofdgerecht

Kookniveau:

Ingrediënten voor 4 personen

400 g steenbolkfilets
300g rijst (Arborio)
1 l kippenbouillon
250 g Gandahamsnippers
3 à 4 wortelen
1 groene selder
1 venkel
100 g paddestoelen
2 ajuinen
1 rode paprika
1 groene paprika
klompje boter
een fijngesneden sla
laurierblaadje en tijm
peper en zout

Bereidingswijze

Versnijd de groenten en stoof aan op een zacht vuurtje samen met de rijst, laurier en tijm. Laat uitzweten en voeg al roerend en met mondjesmaat de kippenbouillon toe zodat de rijst het vocht rustig kan opnemen. Doe dit tot de rijst beetgaar is. Laat het vocht niet volledig uitkoken.
Breng op smaak met peper en zout. Voeg net voor het opdienen de fijngesneden sla toe.
Wentel de steenbolkfilets in bloem en bak in boter.
Dresseer in een diep bord de rijst met de sla samen met de steenbolk.
Werk af met nog wat slasnippers en Gandaham.

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Laat slablaadjes altijd een kwartiertje ronddobberen in een bak of gootsteen met ijskoud water. Ze knappen hiervan op en blijven ook langer fris. Laat ze uitlekken en dep ze voorzichtig droog, zonder ze te kneuzen.

  • Paprika’s moet je zeer lang laten garen om de zoetigheid eruit te krijgen.

  • Hoe weet je of een gevulde paprika klaar is? Prik er even in en als de jus die eruit loopt helder is, dan is het gaar.

  • Paprika’s verteren beter als ze goed geschild en gaargekookt zijn.

     

  • Waarom boter te samen gebruiken met olijfolie ? Ze hebben elk hun eigen rol. Boter zorgt voor de mooie kleuring, terwijl olijfolie voor het krokante zorgt. Olie kan je op een hoger vuur verhitten, boter verbrandt sneller.

  • Kies voor de juiste pan. Om te vermijden dat olie/boter te snel kleurt en verbrandt, is het belangrijk dat je pan goed gevuld is en er weinig open ruimte overblijft.

  • Selder heeft als voordeel dat je ook het loof kan gebruiken. Het is een heerlijk ingrediënt in soepen en stoofschotels en de jonge binnenste blaadjes zijn lekker in salades.

  • Citroentijm is een bijzonder fijn keukenkruid dat het heel goed doet bij vis.

     

  • Rode paprika’s zijn geschikt om te roosteren omwille van de kleur en de smaak. De andere kleuren ogen niet zo mooi.

  • Saffraan bij paprika’s duwt de intensiteit van de paprika’s omhoog.

  • Hou je van anijssmaak, voeg dan bij het stoven ven venkel een klein scheutje pastis toe. Heel lekker bij gekookte vis.

Recept door Lekker van bij ons

Probeer jij dit recept?

2 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept