Orloff van parelhoen met Père Joseph kaas, gerookte ham en champignons

Hoofdgerecht

Kookniveau:

Ingrediënten voor 4 personen

4 parelhoenborsten
4 grote plakken gerookte ham
4 plakken Père Joseph kaas
1 kg broccoli
250 g champignons
peper en zout
2 dl kaassaus (= 2 dl melk, 25 g boter, 1 eetlepel bloem, 50 g Père Joseph kaas, peper en zout)
1 sjalotje
50 g boter

Bereidingswijze

Bak de parelhoenborsten mooi goudbruin en snijd ze dan in plakken. Snijd de champignons in plakjes en bak ze in wat boter. Doe nu tussen elk plakje parelhoen wat champignons, wat gerookte ham en wat Père Joseph kaas. Reinig de broccoli en kook ze "al dente" in kokend gezouten water, verfris ze in ijswater en laat ze wat uitlekken. Versnipper het sjalotje en stoof het aan in wat boter, voeg er de broccoli aan toe en breng op smaak met peper en zout. Schik de broccoli in een vuurvaste schaal en plaats hierop het samengesteld vlees, overgiet met de kaassaus en laat het geheel opwarmen en kleuren in de oven.


 

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Champignons zijn echte sponzen. Was ze dus zo weinig mogelijk. Kleeft er toch veel vuil aan, was ze dan, maar laat de steeltjes er nog aan. Snijd ze er pas na het wassen af. Dep de koppen goed droog vooraleer ze in de pan gaan.

  • Op zoek naar een originele garnituur ? Kook roosjes van bloemkool en broccoli beetgaar en prik ze afwisselend op een houten stokje.

  • Waarom boter te samen gebruiken met olijfolie ? Ze hebben elk hun eigen rol. Boter zorgt voor de mooie kleuring, terwijl olijfolie voor het krokante zorgt. Olie kan je op een hoger vuur verhitten, boter verbrandt sneller.

  • Kies voor de juiste pan. Om te vermijden dat olie/boter te snel kleurt en verbrandt, is het belangrijk dat je pan goed gevuld is en er weinig open ruimte overblijft.

Recept door Lekker van bij ons

Probeer jij dit recept?

1 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept