Kruidige kip met tomatensaus en aardappelen

Hoofdgerecht

Kookniveau:

Als je de marinade opwarmt gaat het marineren sneller.Heb je tijd, laat dan de kip een nacht in de ijskast marineren of een uurtje bij kamertemperatuur.

Ingrediënten voor 4 personen

4 kipfilets
16 kleine vastkokende aardappelen
5 tomaten
1 dl witte wijn
1 teelepel suiker
1 sjalot
3 teentjes look
1 bussel verse oregano
1 bussel verse basilicum
1 blaadje laurier
2 dl olijfolie
peper en zout

Bereidingswijze

Kook de ongeschilde aardappelen gaar in gezouten water (kan ook in de microgolfoven).
Meng de fijngehakte oregano, fijngesneden basilicum, 1 teentje geperste look en olijfolie tot een marinade.
Kruid de kipfilets met peper en zout. Warm de marinade op en wentel de filets erin.
Bak de gemarineerde kip, afgedekt met aluminiumfolie, gedurende 25 min in een voorverwarmde oven op 160°C.
Stoof de sjalotten samen met 2 teentjes look glazig in wat olie. Blus met witte wijn en voeg de gepelde en in stukjes gesneden tomaten toe. Laat 30 min. stoven op een zacht vuurtje met laurier en suiker. Giet het mengsel door een zeef tot een tomatensaus. Breng op smaak met peper en zout en voeg wat olie van de kip toe.
Serveer de kipfilets met de tomatensaus en de gekookte aardappelen.

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Wanneer je kip klaarmaakt in de oven, moet je wat met de temperaturen van de oven spelen. Zet het in het begin op 190°C om te korsten (10 min.) en laat dan de oven zakken tot 140°C (10 min.) zodat het sappig wordt. Een kip in de oven is gaar wanneer het vocht dat eruit loopt helder is.

  • Om een krokant vel te bereiken bij het bereiden van een kip, kan je er wat griesmeel (couscous) op strooien.

  • Te zure of te bittere tomatensmaak kan ongedaan gemaakt worden door toevoeging van een snuifje zout.

  • Kleine kookvaste aardappelen zijn ideaal voor salades. Door ze in de pel te koken behouden ze hun volle smaak en is er weinig vitamineverlies.

     

  • Aardappelen krijgen meer smaak wanneer je ze kookt in bouillon of met een laurierblaadje.

  • Voor een perfecte aardappelpuree hoef je geen eidooier toe te voegen. Ook nootmuskaat is niet nodig. Dit werd vroeger gebruikt om de keldersmaak te verdoezelen.

  • Klassieke aardappelpuree wordt nog smeuïger met geraspte kaas eronder gewerkt.

  • In de schil gekookte aardappelen pellen makkelijker als je ze eerst onder de koude waterkraan 'opschrikt'.

Recept door Lekker van bij ons

Probeer jij dit recept?

0 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept