Kip met een persillade, groene asperges, drooggezouten ham en gegrilde aardappelplakjes
Ingrediënten voor 4 personen
4 kipfilets van ongeveer 200 g
8 groene asperges
2 aardappelen (Charlotte)
2 plakjes drooggezouten ham
1 klein sjalotje
100 g broodkruim
1/2 bosje peterselie
15 g mosterd
2 eetlepels olie
een klontje boter
nootmuskaat
peper en zout
Voor de saus
1 dl kalfsjus
1 mespunt mosterd
25 g boter
Bereidingswijze
Hak, met een machientje of met de hand, de peterselie en het broodkruim fijn en meng. Strooi peper en zout op de kipfilets en bak ze kort aan. Wrijf het vlees in met de mosterd. Druk de stukken in het groene broodkruim en laat ze dan verder gaar worden in de oven.
Schil de asperges en kook ze beetgaar in licht gezouten water. Koel ze onmiddellijk af en omwikkel ze met halve plakjes ham. Bak ze heel even in wat boter. Voeg peper, nootmuskaat en (weinig of geen) zout toe. Kook de ongepelde aardappelen gaar. Snijd ze in gelijke plakken, haal ze door de olie die gekruid is met peper en zout en leg ze nog kort op een hete grill.
Voor de saus
Laat de kalfsjus en de mosterd eventjes inkoken. Kruid met peper en zout en bind de saus (d.w.z. klop ze op in een pannetje op laag vuur) met stukjes koude boter.
Leg de kip op warme borden. Schik de aardappelplakjes en de asperges ernaast en lepel er wat van de saus rond.
Suggesties van gebruikers
Kooktips
-
Meer weten?
Recepten op basis van:
Kip , Asperge , Aardappel , Boter , Peterselie , Peper , Nootmuskaat , PeterselieGelijkaardige recepten
- Wat eten we vandaag
- Bio
- Champignons
- Dagelijkse kost
- Feestelijk
- Gratin
- Streekproducten
- Varkenskroontje
- Stoemp
- Producten
- Fonds
- Fruit
- Gevogelte en konijn
- Granen
- Groenten
- Kruiden en specerijen
- Noten en zaden
- Oliën en vetten
- Peulvruchten
- Schaal-, week- en schelpdieren
- Vlees
- Vis
- Zuivel en eieren
- Zoetmiddelen
- Lekker van jou
- Mijn homepage
- Mijn recepten
- Mijn berichten
- Mijn profiel
- Wedstrijd
- Win!







