In karnemelk gepocheerde visfilet

Hoofdgerecht

Kookniveau:

Ingrediënten voor 4 personen

800 g visfilets naar keuze (leng, koolvis, pollak, wijting ...)
2 sneden gekookte hesp
2 sneden kaas
1 kg charlotte aardappelen
1/2 l karnemelk
4 dl mosterdvinaigrette
peper en zout

Bereidingswijze

De charlotte aardappelen gaar koken in de pel, in ronde schijfjes snijden en over de borden verdelen.
De visfilets kruiden met peper en zout en zachtjes pocheren in de karnemelk. Nadien de visfilets bedekken met een dun sneetje gekookte hesp en een sneetje kaas
De beklede visfilet boven op de lauwe aardappelschijfjes leggen en onder de hete grill zetten tot de kaas smelt. De vinaigrette op het bord lepelen en afwerken met bieslook.

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Kleine kookvaste aardappelen zijn ideaal voor salades. Door ze in de pel te koken behouden ze hun volle smaak en is er weinig vitamineverlies.

     

  • Aardappelen krijgen meer smaak wanneer je ze kookt in bouillon of met een laurierblaadje.

  • Voor een perfecte aardappelpuree hoef je geen eidooier toe te voegen. Ook nootmuskaat is niet nodig. Dit werd vroeger gebruikt om de keldersmaak te verdoezelen.

  • Klassieke aardappelpuree wordt nog smeuïger met geraspte kaas eronder gewerkt.

  • In de schil gekookte aardappelen pellen makkelijker als je ze eerst onder de koude waterkraan 'opschrikt'.

Recept door Lekker van bij ons

Probeer jij dit recept?

1 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept