Geroerbakte aardappelen en champignons

Hoofdgerecht

Kookniveau:

Smaakt heerlijk op dikke sneden geroosterd brood.

Ingrediënten voor 4 personen

450 g aardappel
450 g champignons
5 eetlepels olie
1 eetlepel tijm
10 salieblaadjes

Bereidingswijze

Schil de aardappelen en snijd ze in blokjes van 1 vierkante centimeter. Bak de aardappelblokjes ongeveer 7 minuten in olie tot ze bijna gaar zijn. Voeg de champignons en de kruiden toe en roerbak nog 5 minuten.

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Champignons zijn echte sponzen. Was ze dus zo weinig mogelijk. Kleeft er toch veel vuil aan, was ze dan, maar laat de steeltjes er nog aan. Snijd ze er pas na het wassen af. Dep de koppen goed droog vooraleer ze in de pan gaan.

  • Kleine kookvaste aardappelen zijn ideaal voor salades. Door ze in de pel te koken behouden ze hun volle smaak en is er weinig vitamineverlies.

     

  • Aardappelen krijgen meer smaak wanneer je ze kookt in bouillon of met een laurierblaadje.

  • Voor een perfecte aardappelpuree hoef je geen eidooier toe te voegen. Ook nootmuskaat is niet nodig. Dit werd vroeger gebruikt om de keldersmaak te verdoezelen.

  • Klassieke aardappelpuree wordt nog smeuïger met geraspte kaas eronder gewerkt.

  • In de schil gekookte aardappelen pellen makkelijker als je ze eerst onder de koude waterkraan 'opschrikt'.

  • Citroentijm is een bijzonder fijn keukenkruid dat het heel goed doet bij vis.

     

  • Aardappelen die in de schil worden bereid verliezen minder vitaminen, mineralen en smaak. Borstel ze vooraf schoon onder stromend water.

  • Strooi wat zout op de ovenplaat vooraleer je aardappelen in de schil in de oven schuift. Zo blijven de aardappelen niet kleven en ze krijgen een nog betere smaak.

  • Schil aardappelen niet te lang van tevoren. Geschilde en gesneden aardappelen verliezen immers snel hun voedingsstoffen. Om dezelfde reden zet je aardappelen ook best op in warm water.

  • Voor het maken van rösti gebruik je best bloemige aardappelen die dus veel zetmeel bevatten.

  • Simpele aardappelsalade wordt heerlijk als je ze mengt met stukjes rijpe avocado, tuinkers, citroensap en olijfolie.

  • Bloemige aardappelsoorten bevatten relatief veel water en zijn geschikt voor frites, puree en gepofte of geroosterde aardappelen.

  • Bak frieten de eerste keer gedurende 5 minuten op 160°C, laat ze een kwartier tot halfuur rusten en bak ze dan goudbruin op 180 à 185°C.

  • Pommes Pont Neuf of dikke frieten mag je niet rauw in de friteuse gooien omdat ze enorm veel vet opslorpen. Kook ze eerst beetgaar zodat de zetmeel eruit komt en hierdoor ook krokant worden als je ze in het frietvet doet.

  • Vastkokende aardappelsoorten bevatten weinig vocht en behouden ook gekookt of in schijfjes hun structuur: dat maakt ze heel geschikt voor salades, gebakken aardappelen en gratin dauphinois.

Recept door Lekker van bij ons

Probeer jij dit recept?

4 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept