Gebakken zeeduivel met roomsaus

Hoofdgerecht

Kookniveau:

5' bereiding - 30' koken

Ingrediënten voor 4 personen

4 stukken zeeduivel
1 rode en 1 gele paprika
2 tomaten
½ glas droge witte wijn
250 ml room
1 el basilicum
zout en peper
paprikapoeder

Bereidingswijze

Laat boter heet worden in de pan en laat de zeeduivel aan beide zijden mooi kleuren. Laat hem daarna 10 à 15 min. zachtjes verder garen. Kruid af met zout en peper.

Bereid intussen de saus voor. Snijd de paprika’s in fijne reepjes (gebruik slechts de helft van beide paprika’s voor de saus; de rest kan je eventueel gebruiken om te garneren). Doe wat boter in een kom en doe er de fijngesneden paprikareepjes in. Laat ongeveer 5 minuutjes stoven en roer af en toe om.

Pel de 2 tomaten. Tip: het pellen van de tomaten gaat vlotter als je ze even onderdompelt in kokend water en daarna in ijskoud water. Snijd dan de tomaten in 8 partjes en haal er de pitjes uit. Voeg de tomatenpartjes toe aan de paprikareepjes en giet er een half glas witte wijn bij. Kruid af met 1 eetlepel basilicum, zout, peper en flink wat paprikapoeder. Laat dit nog zo’n 10 min. zonder deksel zachtjes sudderen. Voeg er daarna de room bij. De saus is klaar!

Serveer met kroketten.

Suggesties van gebruikers

Kooktips

  • Te zure of te bittere tomatensmaak kan ongedaan gemaakt worden door toevoeging van een snuifje zout.

  • Paprika’s moet je zeer lang laten garen om de zoetigheid eruit te krijgen.

  • Hoe weet je of een gevulde paprika klaar is? Prik er even in en als de jus die eruit loopt helder is, dan is het gaar.

  • Paprika’s verteren beter als ze goed geschild en gaargekookt zijn.

     

Probeer jij dit recept?

64 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept