Courgettes met pittige gehaktvulling

Hoofdgerecht

Kookniveau:

15' bereiding - 45' koken

Ingrediënten voor 4 personen

600 g gehakt

2 courgettes

1 rode paprika

1 bakje champignons

100 g geraspte kaas

aardappelen

1 teentje knoflook

peterselie

paprikapoeder

tabasco

(zwarte) peper en zout

muskaatnoot

Bereidingswijze

Snijd de paprika en een tiental champignons in kleine stukjes (de resterende champignons kan je later nog gebruiken). Meng dit samen met fijngesnipperde peterselie en het geplette knoflookteentje onder het gehakt. Geef er een pittige toets aan met paprikapoeder en tabasco. Snijd daarna de courgettes middendoor en hol ze uit tot ongeveer 1 cm van de schil. Verdeel dan de gehaktvulling over de courgettes. Werk af met wat geraspte kaas.

Plaats de courgettes op een beboterde ovenschaal en bak gedurende 40 à 45 minuten in een voorverwarmde oven op 200°C. Dek de ovenschaal af met aluminiumfolie. Haal er de folie na ongeveer 30 minuten af. Zo kan de kaas lichtjes grillen en voor een mooie korstje zorgen. Intussen maak je de aardappelpuree. Stoof de resterende champignons nog even aan in boter en kruid af met zwarte peper en zout. De gevulde courgettes zijn intussen klaar. Schik de courgette op het bord, vergezeld van puree en champignons.

Suggesties van gebruikers

  • 31

    door Leen77

    Gevulde courgettes zijn ook een van onze favorieten!! Ik meng altijd wat broodkruim en eventueel wat fijngehakte peterselie onder de gemalen kaas om over de gevulde courgettes te strooien. Dat geeft een lekker krokant korstje!

Kooktips

  • Vertrek van een lauwe pan met boter en laat de temperatuur langzaam stijgen. Hierdoor krijgt het vel de tijd om zich langzaam op te spannen en scheurt het niet. Alle sappen blijven in het vlees met een smeuïge worst als resultaat. Niet prikken dus !

  • Champignons zijn echte sponzen. Was ze dus zo weinig mogelijk. Kleeft er toch veel vuil aan, was ze dan, maar laat de steeltjes er nog aan. Snijd ze er pas na het wassen af. Dep de koppen goed droog vooraleer ze in de pan gaan.

  • Een courgette kent heel wat bereidingswijzen: samen met tomaten en aubergines in een zuiderse ratatouille, gevuld met gehakt als gegratineerde ovenschotel, afwisselend een schijfje courgette en gekookte aardappel bestrooid met gemalen kaas en klontjes boter geeft een eenvoudig ovengerecht. U kan ook lekkere soepen bereiden met courgettes.

    Eenvoudig recept: trek met een dunschiller of kaasschaaf reepjes van (groene) courgette en (oranje) wortel. Bak kort in de pan of blancheer even. Meng deze slierten dan tussen hete beetgare spaghetti en je hebt een lekkere, kleurrijke schotel.

  • Paprika’s moet je zeer lang laten garen om de zoetigheid eruit te krijgen.

  • Hoe weet je of een gevulde paprika klaar is? Prik er even in en als de jus die eruit loopt helder is, dan is het gaar.

  • Paprika’s verteren beter als ze goed geschild en gaargekookt zijn.

     

  • Kleine kookvaste aardappelen zijn ideaal voor salades. Door ze in de pel te koken behouden ze hun volle smaak en is er weinig vitamineverlies.

     

  • Aardappelen krijgen meer smaak wanneer je ze kookt in bouillon of met een laurierblaadje.

  • Voor een perfecte aardappelpuree hoef je geen eidooier toe te voegen. Ook nootmuskaat is niet nodig. Dit werd vroeger gebruikt om de keldersmaak te verdoezelen.

  • Klassieke aardappelpuree wordt nog smeuïger met geraspte kaas eronder gewerkt.

  • In de schil gekookte aardappelen pellen makkelijker als je ze eerst onder de koude waterkraan 'opschrikt'.

  • Peterseliestengels geven smaak aan soepen en bouillons.

     

Probeer jij dit recept?

35 bezoekers willen dit recept proeven

Geef je beoordeling

Klik op het aantal sterren dat je wenst toe te kennen aan dit recept